بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی چیست ؟

بیمه سفر یک نوع بیمه مسافرتی است که ریسک‌های سفر به کشور مقصد را تحت پوشش قرا می دهد. بیمه مسافرتی با ارائه این پوشش‌ها به شما امکان می‌دهد که با اطمینان بیشتری به سفر خود بروید و در صورت بروز هرگونه مشکل، مانند بیماری، تأخیر پرواز یا از دست رفتن بار، از تسهیلات بیمه بهره‌مند شوید.

موارد تحت پوشش بیمه های مسافرتی

  • پوشش پزشکی : همانطور که می دانیم عمده‌ی ریسک‌های مسافرین در سفر مربوط به ریسک‌های پزشکی و دندانپزشکی هستند که با توجه به میانگین هزینه‌های درمانی کشورهای حوزه شینگن، خسارت‌های مالی بسیار زیادی را به مسافرین وارد می‌کنند. پوشش پزشکی بیمه مسافرتی شامل پرداخت هزینه‌های پزشکی و درمانی در طول مدت سفر و در کشور مقصد سفر به استثنای هزینه‌های زیبایی تا سقف بیمه‌ای خریداری شده می‌باشد. چنانچه در طول مدت سفر در کشور مقصد بیماری حادث شود و یا حادثه ای که منجر به مصدومیت برای مسافر رخ دهد، مسافری که بیمه‌نامه مسافرتی قبل از شروع سفر خود خریداری نموده می‌تواند خسارت‌های مربوطه را از محل بیمه‌نامه خود از شرکت بیمه مربوطه داخل و یا خارج ایران تا سقف مندرج در بیمه نامه را دریافت نماید. مشروط به اینکه آن بیماری مسبوق به سابقه نباشد. و یا اینکه بیمه نامه ی مسافرتی خریداری شده با پوشش بیماری مسبوق به سابقه باشد. این پوشش شامل مراقبت‌های پزشکی، بستری در بیمارستان، داروها، معاینات و سایر خدمات بهداشتی تا سقف بیمه‌نامه مسافرتی خریداری شده می‌باشد.
  • پوشش دندانپزشکی : این پوشش هزینه‌های خدمات فوریت‌های دندانپزشکی را تا سقف مندرج در بند فوریت‌های دندانپزشکی بیمه مسافرتی را شامل می‌شود.
  • پوشش تاخیر پرواز : این پوشش هزینه‌های غیر مترغبه در سفر شما را تأمین می‌کند که در صورت تأخیر پرواز در سفر به کشور مقصد، هزینه‌های مرتبط با اقامت موقت، خوراک و انتقال به مقصد نهایی را تقبل می‌کند.
  • پوشش بار : این پوشش شامل خسارت یا از دست رفتن بار شما در سفر به کشور مقصد است. ممکن است شامل هزینه جبران خسارت، جبران از دست رفتن بار، و هزینه‌های مربوط به بار مسافرتی شما باشد. این پوشش بیمه مشافرتی هزینه‌های الزامی سفر را درصورت عدم دریافت چمدان در کشور مقصد را پرداخت می نماید. مانند خرید لوازم بهداشت شخصی و خرید لباس مورد نیاز در سفرلازم به ذکر است در سفرهایی که دارای استاپ در بین مسیر می‌باشند این پوشش به دلیل عدم توجه کافی از سوی پرسنل فرودگاهی توصیه می‌گردد.
  • ارسال وجه انضمان : در صورتی که وجه نقد بیمه شده در طول مدت سفر در نتیجه مفقود شدن بار و یا سرقت بار و یا حادثه و بیماری از بین برود و نیز مبلغ مورد درخواست بیمه شده قبل از سفر به صورت وجه نقد نزد شرکت بیمه سپرده شده باشد تا سقف مندرج در بیمه نامه در سفر به بیمه شده پرداخت می‌گردد.
  • پوشش معاضدت حقوقی : شامل مشاوره حقوقی و پرداخت هزینه‌های دعاوی بیمه شده در صورتی که طبق قوانین مدنی کشور مربوطه تحت پیگرد باشد تا سقف مندرج در بیمه‌نامه
  • پوشش بازگرداندن جسد متوفی : هزینه بازگرداندن فرد فوت شده و تشریفات اداری مربوطه از هر کشور خارجی به کشورمبدا معادل ۱۵ بلیط اکونومی ایرلاینی می باشد که متوفی را به کشور مبدا باز می‌گرداند. این ایرلاین‌ها عمدتا ایرلاین‌های ملی می‌باشند نه ایرلاین‌های خصوصی که همین امر موجب هزینه‌های بسیار گزاف می‌شود. این پوشش بیمه‌ای تمامی هزینه‌های انتقال جسد را پوشش می‌دهد.
  • پرداخت هزینه بلیط رفت و برگشت : هزینه اقامت یک نفر به درخواست بیمه شده مشروط به اینکه بیمه شده بیش از ۱۰ روز در محل اقامت بستری شده باشد تا سقف مندرج در بند بیمه نامه.
  • بازگشت هزینه های برگشت : یکی از اعضای بلافصل خانواده به کشور محل اقامت در صورتی که بیمه شده بیش از ۱۰ روز بستری شده باشد. یا هزینه بازگشت کودکان زیر ۱۵ سال بیمه شده به ایران در صورت فوت و یا بستری شدن بیش از ۱۰ روز بیمه شده در مقصد سفر.
دکمه بازگشت به بالا